Данія і Польща вирішили 40-річну суперечку щодо морських кордонів

Вівторок, 20 листопада 2018, 11:26

Польща і Данія підписали угоду про морські кордони в Балтійському морі, визначивши межі морських економічних зон.

Відповідну угоду підписали у Брюсселі глави МЗС Польщі та Данії Яцек Чапутович і Андерс Самуельсен, повідомляє МЗС Польщі у Twitter.

Угода стосується морської економічної зони на південь від шведського острова Борнхольм, що була предметом тривалої суперечки між країнами.

"Я радий, що ми змогли вирішити цю 40-річну суперечку на користь обох країн", - сказав Чапутович після церемонії підписання.

У свою чергу глава данської дипломатії також заявив, що він дуже задоволений підписанням угоди, яка означає кінець розпочатих понад 40 років тому переговорів, одночасно ставши "першим кроком до формалізації угоди". Обидві країни ще мають затвердити документ на національному рівні.

 
Спірна територія у Балтійському морі між Польщею та Данією (джерело - tvn24.pl)

"Це чудові новини, які насправді демонструють нашу прихильність до вирішення складних питань через переговори", - додав Самуельсен.

Польский телеканал TVN24 зазначає, що через визначену новим договором економічну зону проходитиме газопровід Baltic Pipe з Норвегії до Польщі і Данії, який планують ввести в дію восени 2022 року.

Baltic Pipe - це проект стратегічної інфраструктури, спрямований на створення нового європейського коридору газопостачання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.