У парламенті боснійських сербів вперше після війни засідатиме мусульманка в хіджабі

Вівторок, 20 листопада 2018, 11:36

Вперше після етнічної війни в Боснії жінка, яка носить традиційний мусульманський хіджаб, була обрана до парламенту сербської частини країни.

Про це повідомляє Associated Press.

Минулого місяця Бегію Смаїч обрали до парламенту боснійських сербів, у понеділок вона взяла участь у першому засіданні законодавчого органу.

 

Смаїч походить зі Сребрениці, де у 1995 році війська боснійських сербів убили близько 8 тисяч мусульманських чоловіків і хлопчиків. Різанина у Сребрениці вважається найгіршою в Європі з часів Другої світової війни.

Етнічні розбіжності в країні не зникли після війни 1992-1995 років, в якій загинуло 100 тисяч людей, а мільйони стали вимушеними переселенцями.

Націоналістичні партії і політики отримали найбільше голосів на виборах у Боснії 7 жовтня.

Післявоєнна Боснія є федеративною державою і складається з двох утворень – боснійсько-сербського і мусульмансько-хорватського. Сребрениця розташована у населеній боснійськими сербами Республіці Сербській.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.