Іспанія все ще налаштована ветувати угоду про Brexit через Гібралтар

П'ятниця, 23 листопада 2018, 18:15

Уряд Іспанії вважає, що попри переговори у Брюсселі і усні запевнення Британії, в Іспанії все ще немає гарантій щодо майбутніх відносин Гібралтару з ЄС.

Про це повідомляє El Pais з посиланням на джерела в уряді.

"Наразі зберігається варіант з вето. Це питання національних інтересів. Попередній уряд не був достатньо амбітний у цих переговорах" - заявили в уряді Іспанії.

І хоча угода про Brexit потребує підтримки кваліфікованої більшості, уряд Іспанії має намір ветувати політичну декларацію про майбутні відносини, для якої потрібна одноголосність.

"Це немислимо, щоб йшлося про угоду 26 держав-членів" - зазначили в уряді Іспанії.

Такі заяви іспанського уряду прозвучали після того ЄС запропонував висловити стурбованість Іспанії в окремій заяві 27 лідерів в неділю, яка не буде частиною переговорів з Великою Британією.

Іспанія отримала усні завірення Британії, що вона підтримає включення питання про статус Гібралтару до пакету документів щодо Brexit. Однак уряд Іспанії наполягає на письмових гарантіях, що питання відносин Гібралтару з ЄС не вирішуватиметься без згоди Мадрида.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?