В МЗС "по хвилинах" довели іноземним послам, що моряки не провокували Росію

Понеділок, 26 листопада 2018, 14:23

Міністр закордонних справ Павло Клімкін наполягає, що Україна знайшла підтримку послів країн-партнерів щодо трактування російської агресії проти українських військових моряків.

Про це він заявив на прес-конференції після зустрічі із послами, акредитованими в Україні.

У МЗС, серед іншого, пояснювали закордонним дипломатам, що росіяни атакували українські військові кораблі без жодних на те підстав, оскільки українські моряки свідомо робили все, щоби їх не звинуватили у провокації.

"Ми тільки що для послів розібрали ситуацію по хвилинам. Не було жодної дії України, яка могла би розглядатися як провокативна – навіть якщо притягувати за вуха", - заявив він.

Клімкін запевнив, що партнери підтримали Україну у цьому.

"Дуже важливо, що наші друзі, міжнародні партнери це розуміють", - заявив він.

Водночас міністр додав, що у подальшому Україна залишає за собою право на збройну відповідь. "Україна зберігає за собою право на самозахист", - наголосив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.