Спецслужба Німеччини перевірить ультраправу партію на екстремізм

Вівторок, 15 січня 2019, 15:43

Внутрішня розвідка Німеччини проведен посилену перевірку крайньо правої партії "Альтернатива для Німеччини" на тлі занепокоєння, що вона заграє з екстремізмом.

Про це повідомляє Spiegel.

Федеральне відомство з питань захисту Конституції (BfV) перевірить коментарі громадськості членів партії та її можливі зв'язки з екстремістськими групами, але не встановлюватиме приховане спостереження партію.

Однак газета Tagesspiegel повідомляє, що спецслужба розглядає можливість обмеженого прихованого спостереження за молодіжним крилом партії та фракцією в партії, пов'язаною з партійним лідером у східних регіонах Бьорном Хьоке.

За даними ЗМІ, BfV витратили місяці на збір матеріалу про "Альтернативу для Німеччини". Сьогодні керівник Томас Халденван збирає нараду у Берліні для визначення подальших дій.

Партія, яка посіла третє місце на виборах у 2017 році, минулого року кілька разів опинялася в центрі уваги через скандальні заяви та ініціативи.

Після повідомлень про можливе спостереження з боку агентства BfV минулого року партія закликала своїх членів утримуватися від коментарів, які можна вважати екстремістськими.

Вона також виключила трьох членів партії, які відвідали неонацистський фестиваль, на якому деякі учасники відкрито висловили свою підтримку нацистському лідеру Адольфу Гітлеру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua