Ультраправий німецький журналіст причетний до підпалу спілки угорців в Ужгороді

Понеділок, 14 січня 2019, 13:54

Громадянин Польщі, якого звинувачують у причетності до підпалу будинку спілки угорців в Ужгороді, заявив у суді, що отримав вказівки щодо нападу від німецького журналіста, який працював консультантом депутата німецького парламенту від ультраправої "Альтернативи для Німеччини".

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

28-річний Міхал Прокопович повідомив Краківському суду, що німецький журналіст Мануель Оксенрайтер дав йому вказівку про напад 4 лютого 2018 року на офіс Угорської культурної асоціації в Ужгороді.

Мануель Охсенрайтер
Мануель Оксенрайтер

Прокопович є одним з трьох підозрюваних поляків, які мають зв'язки з крайньо правим рухом "Фаланга", які постали перед судом у Кракові 14 січня.

42-річний Оксенрайтер має зв'язки з польськими правими активістами, включаючи Матеуша Піскорського, засновника проросійської партії "Змяна", який був арештований в 2016 році за підозрою в шпигунстві на користь Росії і Китаю.

Оксенрайтер є редактором правого німецького журналу Zuerst! (Перший!), протягом останніх п'яти років часто виступав у російських державних засобах масової інформації, висловлюючи підтримку проросійським бойовикам на Донбасі.

В останні місяці він також працював консультантом Маркуса Фронхмайера, депутата німецького парламенту від правої партії "Альтернатива для Німеччини", яка виступала за скасування санкцій ЄС.

Сам Оксенрайтер раніше відкидав всі заяви про його причетність до злочину. Польська влада поки не висувала проти нього жодних звинувачень

Читайте також: "Теракт на 5 держав та Польська фаланга Путіна: хто стоїть за підпалом спілки угорців в Ужгороді".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антизахідна Грузія: як офіційний Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...