Європарламент не схвалить Brexit-угоду без плану щодо ірландського кордону

Четвер, 24 січня 2019, 12:57

Європейський парламент не схвалить угоду про вихід Великої Британії з Європейського Союзу, якщо вона не міститиме "запасного механізму", який дозволить уникнути жорсткого кордону з Північної Ірландією.

Про це йдеться у заяві групи євродепутатів, яка займається питанням Brexit.

У заяві, оприлюдненій після засідання у четвер, намагалися розбити будь-які надії в Лондоні про те, що прем'єр-міністр Тереза Мей може забезпечити обмеження часу на запобігання кордону на острові Ірландія.

"Запасний механізм" (backstop) покликаний гарантувати, що у разі впорядкованого виходу Британії з ЄС на острові Ірландія у жодному разі не з’явиться "жорсткий кордон", тобто не буде фізичних перевірок чи інфраструктури.

Дотепер лідери 27 країн ЄС твердо підтримували Єврокомісію і Дублін в тому, що дія backstop, прописана в угоді про Brexit, не матиме часових обмежень.

Однак прем’єр-міністр Британії Тереза Мей після провального голосування у парламенті заявила, що зможе забезпечити обмеження у часі для цього механізму.

"Група наполягає на тому, що без такого "всепогодного" запасного механізму Європейський парламент не дасть своєї згоди на Угоду про вихід", - йдеться у заяві.

Група знову збереться на засідання відразу після голосування щодо угоди в британській Палаті громад 29 січня, а Європейський парламент проведе дебати на своєму засіданні 30-31 січня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua