Скандал у Польщі: лідера партії влади звинувачують у таємному веденні бізнесу

Вівторок, 29 січня 2019, 08:03

Польське видання Gazeta Wyborcza отримало записи прихованих переговорів лідера партії влади "Право і справедливість" Ярослава Качинського з австрійським бізнесменом Геральдом Біргфеллнером, з яких стало відомо про плани Качинського збудувати дві висотки у центрі Варшави.

Як повідомила Wyborcza.pl, у двох вежах-близнюках (які мали назвати за іменами братів Качинських) заввишки 190 метрів мали розміститися квартири, готель та резиденція фонду Інституту імені Леха Качинскього.

Будівлі повинна була звести компанія "Srebrna", яка належить фундації імені Леха Качинського. До складу ради фундації входить і Ярослав Качинський.

Інвестиції проекту повинна була приготувати фірма Біргфеллнера. Запис переговорів свідчить, що його компанія виконала роботи, однак "Srebrna" відмовилась їх оплатити. У розмові Качинський пояснює Біргфеллнеру, що проект довелося зупинити через відсутність згоди місцевої влади Варшави та велику зацікавленість ЗМІ у цьому питанні.

"Якщо ми не переможемо на виборах, ми не будемо будувати хмарочос у Варшаві", - говорить Качинський кілька разів у розмові 27 липня 2018 року. Як відомо, "Право і справедливість" програла вибори мера у Варшаві.

Качинський порадив підприємцю вирішити свої претензії щодо неоплати через суд. Загальна сума, яку австрієць мав отримати за контрактом, складала близько 39 мільйонів злотих. Минулого тижня адвокати підприємця направили до варшавської прокуратури повідомлення про "обґрунтовану підозру у вчиненні злочину Ярославом Качинським".

Уся сума інвестицій у проект складала близько 1,3 млрд злотих.

Зауважимо, у публікації видання не йдеться про незаконність бізнесу, але наголошується на його втаємниченості. Проект був конфіденційним, а Біргфеллнер повинен був керувати ним через дві компанії, названі Nuneaton i K-Towers.

Сам Качинський на записах говорить, якщо громадськість дізнається про будівництво хмарочосу перед парламентськими виборами, це може стати політичною смертю для "ПіС".

У "ПіС" висловили протест у зв’язку з інформацією газети. Речниця партії Беата Мазурек назвала матеріал "псевдовикриттям". "Це ті ж чутки і спекуляції, які ми чули роками", - написала вона у Twitter.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: