Столтенберг нагадав РФ про ракетний договір: дедлайн близько

Четвер, 31 січня 2019, 10:38

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, якщо РФ не почне виконувати зобов'язання за договором про ракети середньої і малої дальності (ДРСМД), світ повинен готуватися до життя без цього договору.

Із такою заявою він виступив у Бухаресті на неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС.

"Усі союзники НАТО згодні, що важливо, щоб Росія повернулася до виконання договору прозорим і таким, що піддається перевірці, способом. Це дуже важливо, оскільки як 60-денний період закінчиться цими вихідними. Якщо Росія не повернеться до його виконання, тоді нам слід готуватися до світу без договору (про ДРСМД)", - сказав Столтенберг.

За його словами, це означатиме розміщення Росією більшої кількості ракет, які порушують договір.

"Це ракети, які складно виявити, вони мобільні, вони здатні нести ядерні боєголовки і досягти європейських міст. Це викликає величезну стурбованість та підриває основу європейської безпеки", - додав генсек НАТО.

Нагадаємо, Сполучені Штати виставили Росії ультиматум, згідно з яким вона повинна протягом 60 днів знищити або модифікувати ракету 9М729, що порушує договір.

Ультиматум спливає 2 лютого. За умови невиконання вимоги США вийдуть із договору.

Угоду про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності було підписано колишнім Радянським Союзом і Сполученими Штатами ще 1987 року. Договір став першим серйозним кроком зі встановлення контролю над озброєннями, який закінчив "холодну війну".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua