"Нам треба більше газу": Меркель підтримала Північний потік, але пообіцяла транзит для України

Субота, 16 лютого 2019, 12:14

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що після введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" транзит газу через Україну буде збережений.

Про це вона заявила під час панельної дискусії на Мюнхенській безпековій конференції, повідомляє "Європейська правда".

Меркель наголосила, що "Північний потік-2" не вирішує проблему диверсифікації постачальників газу для Німеччини.

"Європі потрібна диверсифікація джерел… А російський газ залишається російським незалежно від того, як він надходить – через Балтійське море чи через Україну" - пояснила вона.

Меркель наголосила, що навіть після побудови нової гілки Північного потоку Німеччина продовжить шукати нові джерела постачання, в тому числі використовуючи термінали скрапленого газу. "Звичайно, ми будемо отримувати газ також із США", - пояснила канцлерка.

Водночас, Меркель висловила впевненість, що запуск Північного потоку не перерве транзит газу через Україну. "Україна має лишитися транзитною державою. Інші газопроводи, "Ямал" і так далі, повинні продовжувати існувати", - заявила вона. Свою впевненість канцлер пояснила тим, що Німеччина має намір збільшити споживання газу: "Та враховуючи те, що ми відмовилися від атомної енергії – нам потрібно все більше газу".

Зауважимо, що у своєму виступі Мекрель також зробила заяву про подальші стосутнки з РФ (детальніше - в новині "Я на боці Порошенка, але Європа не перериватиме відносини з Росією")

Нагадаємо, у п‘ятницю 8 лютого країни-члени Євросоюзу на рівні послів затвердили позицію Ради Є щодо регулювання роботи газопроводу "Північний потік-2". У вівторок 12 лютого компромісне рішення підтримали Єврокомісія та Європарламент.

Читайте детальніше на сайті "Європравди": "Nord Stream-2 під контролем: чому рішення ЄС не означає поразки України".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.