В ЄС підготували комплекс заходів для протидії маніпуляціям і втручанням у вибори до ЄП

Вівторок, 19 лютого 2019, 15:40

Рада ЄС ухвалила висновки, покликані сприяти проведенню вільних і чесних виборів до Європарламенту і протидіяти спробам втручання в них.

Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС.

В ЄС наголосили, що цьогорічні вибори до Європарламенту пройдуть в умовах, коли кампанії дезінформації і шкідлива кіберактивність, включаючи атаки на виборчу інфраструктуру, можуть все частіше використовуватися для втручання і впливу на результат виборів.

"Основним елементом демократичного характеру ЄС є те, що громадяни повинні мати можливість голосувати на добре інформованій і безпечній основі. Висновки Ради, прийняті сьогодні, допоможуть забезпечити скоординований підхід держав-членів та інституцій ЄС до захисту демократичного процесу від маніпулювання та втручання як внутрішніх, так і зовнішніх суб'єктів" - заявив румунський міністр з питань європейських справ Георге Чіамба.

У своїх висновках Рада ЄС закликає до ухвалення низки незаконодавчих заходів у найближчі місяці, серед яких: створення системи швидкого оповіщення для швидкого обміну інформацією щодо кампаній з дезінформації; посилення стратегічної комунікації щодо європейських цінностей та політики; оцінювання кіберзагроз у виборчому контексті та передбачення заходів щодо їх подолання та збереження цілісності виборчої системи; підвищення стійкості громадян шляхом сприяння та підтримки медіа та цифрової грамотності; зміцнення європейської медіа-екосистеми, наприклад, шляхом сприяння створенню мережі міждисциплінарних незалежних фахівців та академічних дослідників для виявлення та викриття дезінформації в різних соціальних мережах та цифрових медіа.

У висновках також міститься рекомендація національним органам влади провести тестування виборчої інфраструктури перед виборами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua