Від імені міністра оборони Латвії з російських серверів розсилали фейкові листи

Середа, 20 лютого 2019, 13:57

Від імені міністра оборони Латвії Артіса Пабрікса з російських серверів на адресу держустанов розсилали недостовірні і компрометуючі повідомлення.

Про це пише портал DELFI з посиланням на Міноборони Латвії.

У листах, підписаних Пабріксом, стверджувалося, що міністр 16 лютого відвідав якийсь бар в Старій Ризі, де нібито брав участь у "двозначних розвагах".

У розпорядженні DELFI є копії листів, до яких додані скріншоти, що імітують записи в Твіттері Пабрікса і пост в фейсбук-профілі NATO enhanced Forward Presence Battle Group Latvia, а також колаж з обличчям міністра оборони в інтер'єрі бару.

"Хочу подякувати нашим фахівцям з кібербезпеки з CERT.LV, які дуже оперативно ліквідували фальшиві листи і з'ясували, що вони розсилалися з російського сервера. Можу тільки гадати, чим я заслужив таку "увагу" - критичним інтерв'ю російській радіостанції "Эхо Москвы" або "занадто активною роботою" на Мюнхенській конференції з безпеки", - заявив Пабрікс.

Міністерство оборони розцінює розсилку листів як класичну операцію з підробки ідентичності з елементами шпигунства - щоб з'ясувати, з яких IP-адрес відкривали ці листи. "Крім того, це спосіб у максимально широкому масштабі дискредитувати міністра оборони і сферу оборони загалом, щоб стимулювати недовіру в суспільстві", - повідомили в Міноборони Латвії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua