Британія та ЄС майже домовились щодо Brexit - дипломати

Четвер, 21 лютого 2019, 15:16

Європейський Союз і Британія близькі до оформлення окремої юридичної заяви, в якій ЄС підкреслить тимчасовий характер так званого "бекстопу" для ірландського кордону.

Про це агентство Reuters довідалося від дипломатів у Брюсселі.

Наступного дня після переговорів між прем’єр-міністром Британії Терезою Мей і головою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером в Брюсселі дипломати розповідають про так звану "паралельну декларацію" або "інструмент інтерпретації" "бекстопу".

"Бекстоп" - це гарантія того, що після Brexit між Ірландією, що входить в ЄС, та Північною Ірландією у складі Британії не виникне жорсткого кордону. Деякі британські депутати побоюються, що "бекстоп" може назавжди прив’язати країну до митного союзу з ЄС.

"Ми також розглядаємо оновлення декларації про майбутні відносини між ЄС та Британією після Brexit, щоб надати більшого значення "альтернативним домовленостям", яких прагне Британія", - сказав дипломат ЄС, що має справу з Brexit. "Але до 28 лютого Мей не зможе отримати жодної твердої формули", - додав він.

Інший дипломат зазначив, що британському парламенту слід буде чітко сигналізувати, що такий варіант отримає їхню підтримку у формі ратифікації угоди про Brexit. "Якщо вони це зроблять, ми відточимо точні слова у другий тиждень березня, і цей варіант буде затверджено на саміті", - сказав дипломат.

В іншому випадку саміт лідерів ЄС, який має відбутися 21-22 березня в Брюсселі, повинен буде погодити відтермінування Brexit після 29 березня, повідомили джерела, щоб уникнути найгіршого сценарію Brexit без угоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua