Рада провалила закон, необхідний для угоди ACAA з ЄС

Четвер, 28 лютого 2019, 20:23

Верховна Рада не підтримала проект закону №6235, ухвалення якого є умовою ЄС для початку офіційної процедури оцінки готовності України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА).

За відповідну ініціативу проголосували лише лише 173 народних депутатів, пише у своєму Facebook віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Парламент знову відклав нашу економічну інтеграцію з ЄС. Є така абревіатура АСАА. Це угода, яку ми ніяк не укладемо з ЄС, бо Верховна Рада ніяк не спроможеться ухвалити два закони. 2(!) закони, один з яких №6235 провалили сьогодні. Він стосується адаптації національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності до законодавства Європейського Союзу", - зазначила вона.

За її словами, АСАА "не потрібна ділкам, які звикли десятиліттями заробляти в каламутній воді українських реалій і делегували декого в будівлю під куполом захищати свої інтереси, гальмуючи розвиток країни на роки".

Угода АСАА - це визнання еквівалентності системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській, що дозволило б виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не їхати в ЄС у пошуках офіційного представника (резидента ЄС), який може тримати цей сертифікат, пояснила урядовець.

"АСАА зробила би для наших виробників експорт у ЄС та інші ринки простішим і дешевшим. Це вам і зростання економіки, і робочі місця, і зарплати з пенсіями", - підкреслила Климпуш-Цинцадзе.

Читайте детальніше: "Промисловий безвіз": чим важлива угода ACAA та чому її підписання гальмується

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".

Павло Клімкін: В України не може бути мирної угоди з цією Росією

"США показали рішучість, мовляв, "Ми Росію закатаємо в асфальт". Але як закатувати – відповіді немає"