В США пригрозили не продавати Туреччині комплекси Patriot, якщо та купить в РФ С-400

Четвер, 7 лютого 2019, 17:23

Американський уряд зупинить процес продажу Туреччині ракетних комплексів Patriot, якщо Анкара звершить закупівлю російських систем С-400.

Про це повідомляє Hürriyet Daily News з посиланням на представника американської адміністрації.

"Ми не перейдемо до етапу авторизації пропозиції Конгресом. Ми не будемо в змозі приступити до початку продажу Patriot у разі прогресу в купівлі систем С-400" - сказав він.

"Ми дуже стурбовані тим, що придбання систем С-400 Туреччиною стане загрозою для турецької участі в програмі F-35 і, ймовірно, призведе до певних санкцій" - додав чиновник.

Нагадаємо, у грудні Держдепартамент США схвалив продаж Туреччині  80 ракет Patriot MIM-104E та 60 ракет PAC-3, а також відповідного обладнання.

У 2017 році Туреччина підписала з Росією контракт на покупку системи ППО С-400. Очікується, що установка системи С-400 в Туреччині розпочнеться в жовтні 2019 року.

Вашингтон скаржився, що російська система не сумісна зі зброєю, яку використовують інші країни НАТО.

У своєму звіті наприкінці листопада Пентагон попередив, що покупка системи С-400 буде мати неминучі негативні наслідки для відносин США і Туреччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.