ЄС подвоїв фінансування Erasmus до 30 млрд євро

П'ятниця, 1 березня 2019, 19:00

Європейська Комісія збільшила фінансування програми Європейського союзу Erasmus на 2021-2027 роки.

Як повідомляється на сайті програми, тепер бюджет складатиме 30 мільярдів євро. 

Левова частка цих коштів – 25,9 млрд євро – піде на освіту та професійний розвиток, 3,1 млрд євро виділять на потреби молоді, 550 тисяч євро - на спорт.

Програма Erasmus+ на 2021-2027 роки має на меті забезпечення можливостей мобільності для 12 мільйонів людей, охопивши середню загальноосвітню та професійну освіту, вищу освіту, навчання дорослих, молодь і молодіжних працівників.

За результатами консультацій з досвідченими та потенційними учасниками, наступна програма буде суттєво посилена, розширена та передбачатиме компоненти інклюзії.

Головний месидж нової програми Erasmus  – "Інвестування в людей, їхні навички та знання, що допоможуть реагувати на глобальні виклики, підтримувати соціальну справедливість та підвищувати конкурентоспроможність Європи".

Раніше повідомлялося, що в межах програми ЄС Erasmus+ університет Запоріжжя отримав сучасну мультимедійну лабораторію, а науковці з чернівецького університету – понад 70 тис євро на новий проект. Вони працюватимуть над створенням Федерації медіації та над розробкою програми для магістрів-медіаторів.

Erasmus+ є наймасштабнішою програмою навчання та обмінів Європейського союзу. Вона популяризує європейські студії та підтримує проекти міжнародної співпраці, партнерства, проведення заходів і мобільність у сфері освіти, молоді і спорту. 

2018 року в межах програми стипендії на навчання в магістратурі провідних університетів Європи отримав 41 студент з України. Вони здобувають освіту разом з 1640 іншими стипендіатами в престижних університетах Великої Британії, Бельгії, Франції, Чехії, Італії, Іспанії, Данії, Греції, Португалії, Естонії та Німеччини. Бюджет програми на 2014-2020 роки складає 14,7 млрд євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.