Суд Амстердама у червні винесе рішення по апеляції у справі про скіфське золото

Понеділок, 11 березня 2019, 18:23

Апеляційний суд Амстердама у червні планує оголосити рішення у справі щодо повернення Україні скіфського золота, що експонувалося 5 років тому в музеї Алларда Пірсона в столицi Нiдерландiв.

Про це повідомляє повідомила у Facebook перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, яка перебуває сьогодні на розгляді апеляції.

"Рішення буде 11.06.2019", - написала Джапарова.

Вона повідомила, що представників кримських музеїв цього разу не має в суді. Їх представляє одна з кращих юридичних компаній в Нідерландах , яка вела більшість справ пов’язаних із Росією.

"Їх захист наполягає на тому, що це майнове питання між музеями - Музеєм Апларда Пірсона та 4 кримськими музеями, а не політичне. Мовляв, був договір між музеями - цінності привезли з Криму та мають бути повернуті в Крим", - написала вона.

В той же час, заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов повідомив, що 11 червня визначене як орієнтовна дата винесення рішення у справі.

Нагадаємо, 14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні скіфське золото, яке на час анексії Криму знаходилося на експозиції в голландському музеї.

Судді вирішили, що золото залишиться у музеї Пірсона ще протягом трьох місяців – часу, відведеного на апеляцію. Ще до вердикту обидві сторони заявляли про наміри оскаржити рішення, якщо воно буде не на їх користь.

Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції музею Алларда Пірсона в Амстердамі.

У січні 2017 року кримські музеї почали процес оскарження рішення суду Амстердама.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua