Правозахисники звинуватили ЄС у причетності до насильства над мігрантами

Середа, 13 березня 2019, 12:28

Правозахисники заявили про причетність європейських урядів до систематичного насильства над шукачами притулку і їх примусового видворення до таборів у Боснії.

Про це йдеться у заяві Amnesty International.

"Європейські уряди не просто заплющують очі на жорстокі напади з боку хорватської поліції, а й фінансують їхню діяльність. При цьому вони підживлюють зростаючу гуманітарну кризу на околиці Європейського Союзу" - йдеться у заяві.

Хорватська влада неодноразово відкидала подібні звинувачення.

"Щоб зрозуміти, де лежать пріоритети європейських урядів, достатньо стежити за грошима. Їхній фінансовий внесок у справу надання гуманітарної допомоги зменшується за рахунок коштів, які вони вкладають у безпеку кордону", - сказав Массімо Моратті, директор відділу досліджень Amnesty International.

У відповідь на заяву правозахисників міністр внутрішніх справ Хорватії Давор Божинович заявив, що міністерство отримало понад 200 скарг, опублікованих міжнародними правозахисними групами про нібито незаконні та насильницькі дії щодо мігрантів, але розслідування не підтвердило жодного випадку зловживань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.