Європарламент закликав до нового режиму санкцій за порушення прав людини

Четвер, 14 березня 2019, 14:20

Члени Європарламенту підтримали резолюцію, що закликає до нових санкцій для покарання державних і недержавних суб'єктів, відповідальних за грубі порушення прав людини.

Про це повідомляє прес-служба ЄП.

У резолюції, прийнятій у четвер, Європарламент закликає до створення нового режиму санкцій на рівні ЄС для заморожування активів та заборони видачі віз особам, які беруть участь у серйозних порушеннях прав людини.

Цей список має містити державні і недержавні суб'єкти, які сприяли, фізично, фінансово або через акти системної корупції, до таких зловживань і злочинів по всьому світі.

Члени Європарламенту заявляють, що рішення щодо переліку та вилучення з нього осіб, причетних до таких дій, має ґрунтуватися на чітких, прозорих та специфічних критеріях, безпосередньо пов'язаних зі скоєним злочином, щоб гарантувати ретельний судовий перегляд.

Вони також закликають країни Євросоюзу створити механізм для запровадження санкцій і загальноєвропейський нагляд, оскільки за останні місяці були випадки, коли європейські компанії та країни порушили санкції ЄС.

Новий режим санкцій зміцнив би роль ЄС як глобального гравця щодо прав людини і повинен символічно носити ім'я Сергєя Магнітського, кажуть депутати. 

Санкції проти фігурантів так званого "списку Магнітського" вже схвалили Латвія, Литва, Естонія, Канада, Велика Британія та США.

"Закон Магнітського" отримав свою назву за ім'ям загиблого в 2009 році в російській в'язниці юриста, який розкрив фінансові махінації російських посадових осіб і громадян, в результаті яких було присвоєно 260 млн доларів з грошей платників податків. Магнітський був затриманий, провів 358 днів в ув'язненні і був підданий тортурам, а потім помер у в'язниці.

Раніше спеціальний радник голови дипломатії ЄС Федеріки Могеріні стверджувала, що політика санкцій ЄС проти Росії, прив'язана до мінських домовленостей, не працює, тож необхідно створити механізм санкцій, пов'язаний з порушеннями міжнародного права і прав людини. Такий підхід "додасть чіткості підходу ЄС до Росії та посилить його вплив", вважає вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Євроінтеграція" Верховної ради: що має змінитися у парламенті через статус кандидата в ЄС

Щоб успішно виконати "домашнє завдання" з євроінтеграції, Україні необхідна й реформа роботи Верховної ради. Що потрібно зробити та що це змінить?

НАТО на кіберзахисті: як Альянс допомагає Україні вберегтися від хакерських атак РФ

Однією з найпотужніших стала хакерська атака на українські урядові сайти, що відбулася напередодні російського вторгнення – у січні 2022 року.

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?