Єврокомісія завершила підготовку до Brexit без угоди

Понеділок, 25 березня 2019, 12:55

Єврокомісія завершила підготовку до сценарію "жорсткого" Brexit на тлі все більшого зростання ризиків того, що Британія вийде з ЄС 12 квітня без угоди з Брюсселем.

Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.

"Водночас єврокомісія продовжує надавати підтримку адміністраціям в ході їхньої підготовки та закликає громадян ЄС і бізнеси до формування власної обізнаності з наслідками можливого сценарію Brexit без угоди і завершення власної підготовки до такого сценарію" – йдеться у повідомленні.

В Єврокомісії наголосили, що попри те, що сценарій "жорсткого" Brexit є небажаним, ЄС готовий до нього.

ЄК розпочала роботу над підготовкою до сценарію "жорсткого" Brexit з грудня 2017 року. За цей час вона опублікувала три повідомлення щодо готовності до такого сценарію, 3 комюніке Єврокомісії, представила 19 законодавчих пропозицій.  17 пропозицій вже або схвалені Європарламентом, або узгоджені ЄП і Радою ЄС. Підготовка до схвалення решти двох пропозицій завершується.

Читайте також
Британія створює Brexit-бункер на випадок виходу з ЄС без угоди

Також Єврокомісія провела широкі технічні обговорення з 27 країнами-членами ЄС щодо питань готовності та непередбачених дій, а також з конкретних галузевих, правових та адміністративних питань. Повідомляєть, що ЄК вважає високим рівень підготовки держав-членів до всіх сценаріїв Brexit.

Нагадаємо, минулого тижня ЄС погодився перенести вихід Британії на 22 травня, якщо британський парламент наступного тижня проголосує за угоду про Brexit.

Якщо ж Палата громад не зможе проголосувати або втретє відхилить угоду, Британія отримає час до 12 квітня, щоби обрати, як вона діятиме далі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua