Чехія закликає до загальноєвропейської інспекції м'яса з Польщі

Середа, 6 березня 2019, 09:00

Голова Міністерства сільського господарства Чехії Мірослав Томан закликав представників Єврокомісії до загальноєвропейської інспекції якості м'яса, експортованого Польщею.

Про це пише Idnes.

На думку міністра, м'ясо необхідно перевіряти на наявність бактерій сальмонели.

"Якщо цього не станеться, Чеська Республіка чекатиме, поки польська сторона надасть переконливі докази того, що забій здійснюється під ветеринарним наглядом і що гігієна виробництва м'яса відповідає вимогам законодавства. В іншому випадку ми чекаємо на затвердження попередньо схваленого нового законодавства в Польщі, яке має гарантувати безпеку харчових продуктів - тоді екстраординарні заходи, оголошені в Чеській Республіці, будуть скасовані", - сказав речник відомства.

Томан має зустрітися з єврокомісаром з питань охорони здоров'я і безпеки продуктів Вутенісом Андрюкайтісом, переговори з яким стосуватимуться насамперед якості польського м'яса і необхідності запровадження загальноєвропейського ветеринарного контролю.

Нагадаємо, скандал спалахнув через демонстрацію на польському телебаченні прихованої зйомки на бійні біля Острув-Мазовецької на північному сході Польщі. На відео показали, як корів, які нездужали навіть стояти, затягують з вантажних автомобілів на бійню.

Польська влада визнала, що ця яловичина потрапила до Фінляндії, Угорщини, Естонії, Румунії, Швеції, Франції, Іспанії, Литви, Португалії та Словаччини.

Як повідомило Міністерство сільського господарства Чехії, близько 300 кг м'яса, в якому могла бути сальмонела, надійшло до магазинів Праги, Варнсдорфа, Нового Биджова і Костелця-на-Лабі, а також в окремі ресторани.

Відтоді Чехія посилила перевірки ввезеного з Польщі м'яса, що викликало невдоволення в Брюсселі. ЄК дала Празі 10 днів, щоб припинити свої заходи, проте чеські чиновники відкинули цю вимогу.

Після отримання листа з ЄК в Чехії заявляли про виявлені нові партії зараженого м'яса.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: