МЗС: Україна залишає за собою право створювати ракетне озброєння

П'ятниця, 8 березня 2019, 10:22

Україна залишає за собою право створювати збройні системи, необхідні для забезпечення своєї обороноздатності, у тому числі відповідне ракетне озброєння.

Про це йдеться в коментарі МЗС України у зв’язку з Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), опублікованому на сайті відомства у четвер.

У мінстерстві зазначили, оскільки Верховна Рада ніколи не ратифікувала цю угоду, Україна неухильно дотримувалась положень ДРСМД фактично на добровільній основі.

"У цьому зв’язку, факт порушення положень Договору Росією, яка є його повноцінною стороною, є особливо обурливим", - підкреслили в МЗС.

4 березня президент РФ Владімір Путін віддав указ про призупинення участі в ДРСМД. У МЗС України підкреслили: так Москва "черговий раз довела, що цинічність є основним принципом державної політики РФ. Адже саме грубі неодноразові порушення РФ цього Договору і призвели до його розпаду".

В міністерстві зазначили, що Україна спільно з американськими партнерами засудила розробку та випробування РФ балістичної ракети РС-26 "Рубеж" на дальність близько 2200 км, а також розширення бойових можливостей оперативно-тактичного ракетного комплексу "Іскандер-М", зокрема через модернізацію крилатих ракет, що входять до його складу.

"Потенційний військовий тиск РФ на європейських членів НАТО через вихід з ДРСМД, метою якого є встановлення тотального контролю Москви над широким регіоном від Балтії до Середземного моря, створює серйозну загрозу всьому європейському континенту. Україна залишає за собою право створювати збройні системи, необхідні для забезпечення своєї обороноздатності, у тому числі відповідне ракетне озброєння", - йдеться в документі.

Читайте також: "Ракети без обмежень: які наслідки для України матиме вихід США з ядерної угоди з РФ".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua