Порошенко про напруженість з Польщею та Угорщиною: "вуха" Росії очевидні

Четвер, 11 квітня 2019, 14:48

Президент Петро Порошенко вважає, що причинами напруженості у відносинах з Польщею та Угорщиною частково є внутрішня українська політика, але також вплив Росії в цих країнах.

Про це він заявив під час виступу на Київському безпековому форумі, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Зовнішня політика є продовженням внутрішньої політики. І ситуація по Польщі, і частково по Угорщині в тому числі має витоки зсередини України. Ми повинні діяти скоординовано, і під час прийняття законів ми маємо враховувати можливі ризики і атаки на Україну", - сказав Порошенко.

Він наголосив, що не допустить використання болісних моментів історії для того, щоб зіпсувати відносини зі стратегічними партнерами, в тому числі Польщею.

"Саме тому ми намагаємося, і це виходить, підтримувати активний діалог з президентом Польщі Анджеєм Дудою, і саме тому я був у Любліні, де ми провели фантастичну зустріч в ЛітПолУкрБриг. Я наголошую, що діалог з Польщею йде в позитивному напрямку", - сказав президент.

Порошенко також упевнений, що всередині Польщі є сили, які використовують українське питання для внутрішньої політичної ситуації.

"Ви просили не згадувати північного сусіда, але його вуха там абсолютно очевидні. Так само, як очевидні в кожній країні Європи, бо це є цілеспрямована політика атаки на Україну, це є елементом гібридної війни і ви це яскраво можете побачити в Угорщині. Подивіться, коли змінилася позиція Угорщини: після прийняття нашого закону чи після повернення з Москви представників угорського уряду?" - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.