У НАТО відповіли на заяву Росії про припинення співпраці

Вівторок, 16 квітня 2019, 16:50

НАТО спростувало заяву Росії про те, що Альянс і Москва повністю припинили співпрацю.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DW.

"Позиція НАТО не змінилася. Щодо Росії Північноатлантичний альянс дотримується двовекторного підходу: потужне стримування й оборона при збереженні серйозного діалогу", - йдеться в заяві прес-секретаря НАТО Оани Лунгеску.

Напередодні заступник глави МЗС РФ Александр Грушко заявив, що Росія та НАТО повністю зупинили співпрацю за цивільним і військовим напрямками з ініціативи Альянсу.

У відповідь на це Лунгеску зазначила, що в березні 2014 року НАТО у зв'язку з "агресивними діями Росії проти України, повністю призупинила практичне співробітництво з Росією, зберігши при цьому канали для військового і політичного діалогу", і ситуація відтоді не змінилася.

Країни НАТО мають дати Україні більше технологій і зброї - канадський депутат

Представниця альянсу нагадала, що на саміті в Брюсселі у липні 2018 року члени НАТО виключили можливість повернення до "бізнесу" до тих пір, поки в поведінці Росії не відбудеться "явних, конструктивних змін, які продемонструють дотримання Москвою міжнародного права і її міжнародних зобов'язань".

"НАТО готове до діалогу з Росією в цілях ясного позначення наших позицій, зниження ризиків і посилення прозорості", - сказала Лунгеску, зазначивши, що альянс продовжує діалог з Росією на різних рівнях.

Як приклад вона привела зустрічі Ради НАТО-Росія, остання з яких відбулася в січні, а також зустрічі генсека НАТО Єнса Столтенберга з міністром закордонних справ Росії Сергеєм Лавровим, остання з яких відбулася в березні 2019 року в Мюнхені.

НАТО зрештою дотримається обіцянки щодо членства України - екс-заступник генсека

"Заступник генерального секретаря НАТО продовжує регулярний діалог з російськими дипломатами. Ми також зберігаємо військові канали зв'язку. Голова військового комітету НАТО і верховний командувач об'єднаними збройними силами НАТО в Європі підтримують прямі контакти з начальником генерального штабу збройних сил РФ. Приміром, генерал Скапарротті в грудні зустрічався з генералом Герасимовим", - додала Лунгеску.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: