Рада схвалила законопроект про спільний режим транзиту з ЄС

Четвер, 25 квітня 2019, 14:58

Верховна рада ухвалила в першому читанні і за основу проект закону про режим спільного транзиту, який дозволить Україні застосовувати європейські транзитні правила і використовувати єдину митну декларацію, що прискорить і здешевить процес переміщення товарів.

За ухвалення рішення проголосували 234 депутати, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на УНІАН.

У разі остаточного ухвалення, українська митниця отримуватиме від митниць інших країн попередню інформацію про вантажі ще до перетину ними українського кордону, що дозволить аналізувати операції на предмет їхньої ризикованості.

Читайте також
Рада у першому читанні cхвалила закон, необхідний для "промислового безвізу" з ЄС

Представляючи законопроект, заступник міністра фінансів Сергій Верланов зазначив, що його метою є імплементація положень Конвенції про процедуру спільного транзиту і Конвенції про спрощення формальностей в торгівлі товарами.

"На сьогодні Конвенція про процедуру спільного транзиту - це 35 країн європейського регіону, які запровадили єдині для всіх правила транзитних перевезень товарів з використанням спільного IT-продукту. Бізнес зможе використовувати єдину митну декларацію для переміщення товарів через всі кордони країн-учасниць конвенції без затримок. Держава отримає в режимі онлайн обмін митною інформацією з усіма 35 країнами, що дозволить підвищити ефективність використання системи аналізу ризиків", - пояснив заступник міністра фінансів.

Ухвалення цього закону означатиме усунення можливості маніпуляцій з документами та "переривання" транзиту шляхом впровадження обов’язкового пломбування.

Читайте також: "Реформи з одним невідомим: як адаптувати роботу митниці під норми ЄС".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua