Рада у першому читанні cхвалила закон, необхідний для "промислового безвізу" з ЄС

Четвер, 25 квітня 2019, 12:56

Верховна рада у четвер схвалила за основу в першому читанні законопроект, ухвалення якого є умовою ЄС для початку офіційної процедури оцінки готовності України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА).

Про це повідомляє "Європейська правда".

За схвалення законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства ЄС у сфері технічного регулювання" проголосував 261 депутат.

В уряді заявили, що "промисловий безвіз" з ЄС можливий у 2020 році

Після цього нардепи намагалися ухвалити законопроект у другому читанні, але їм забракло голосів.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, його головною метою є належне застосування законодавчих актів, які регулюють питання розроблення, прийняття та застосування технічних регламентів та передбачених ними процедур оцінки відповідності.

Крім того, метою закону є адаптація національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності до законодавства Європейського Союзу та уникнення покладання додаткового чи зайвого регуляторного тягаря на суб’єктів господарювання.

"Промисловий безвіз": чим важлива угода ACAA та чому її підписання гальмується

Угода АСАА - це визнання еквівалентності системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській, що дозволило б виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не їхати в ЄС у пошуках офіційного представника (резидента ЄС), який може тримати цей сертифікат.

За оцінками експертів, потенційно ця угода може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування.

ЄС дав Україні сигнал, що готовий перейти до процедури приєднання до АСАА, лише нещодавно, але серед умов було ухвалення двох законопроектів, одним з яких був провалений у лютому документ.

Детальніше про провал законопроекту і угоду АСАА читайте у статті "Промисловий безвіз" не на часі: чому Рада провалила приєднання України до угоди ACAA.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: