Угорщина і Словаччина спільно готуються на випадок зупинки українського транзиту газу

П'ятниця, 26 квітня 2019, 15:20

Угорщина і Словаччина готуються до спільних дій на випадок, якщо газ перестане надходити через Україну з січня 2020 року.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на прес-службу угорського уряду.

"На цей момент між Україною та Росією не існує угоди про транзит газу на період, що починається з 1 січня 2020 року, і, відповідно, може легко скластися ситуація, коли поставки природного газу з Росії не надходитимуть до Угорщини або Словаччини, і це те, до чого ми повинні готуватися", - заявив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто після переговорів зі словацьким міністром економіки Петером Жігою.

У Єврокомісії планують найближчим часом газові переговори з Україною і РФ

Сійярто сказав, що він і Жіга погодилися готуватися до цього ризику разом. Він згадав про можливість створення південного газотранспортного шляху через розширення газопроводу "Турецький потік" на території Сербії та Болгарії.

"Це, крім постачання газу Угорщині, також дозволить відвантаження газу до Словаччини через угорсько-словацький газовий інтерконектор", - йдеться у повідомленні.

Сійярто підкреслив: "Доведено, що правильним рішенням було побудувати інтерконектор, що з'єднує угорські та словацькі газопровідні мережі".

За його словами, у вересні буде створена робоча група за участю всіх угорських та словацьких постачальників газу, транспортерів та торговців для забезпечення постачання природного газу обом країнам навіть у випадку негативного сценарію.

Міністр, однак, зазначив, що раніше він домовився з генеральним директором "Газпрому" Алексєєм Міллером щодо того, що частка кількості російського газу, необхідного наступного року, яка мала б надійти ​​через Україну, буде прийнята Угорщиною авансом через Австрію вже цього року і зберігатиметься в газосховищах. "Проте це лише можливе рішення на наступний рік", - зазначив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.