Уряд планує подати законопроект про ратифікацію енергетичного додатка до Угоди про асоціацію

Вівторок, 14 травня 2019, 08:23

Кабінет міністрів на засіданні у середу, 15 травня, планує розглянути проект рішення Ради асоціації між Україною та Євросоюзом про внесення змін і доповнень до Угоди про асоціацію та подати до парламенту законопроект про ратифікацію цих доповнень.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на прес-службу уряду.

"Уряд планує розглянути проект рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до додатка XXVII (енергетика) до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Також уряд має внести до Верховної Ради законопроект "Про ратифікацію рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони", - йдеться у повідомленні.

Читайте також
Змінна асоціація: як у Брюсселі узгодили перші правки до Угоди між Україною та ЄС

Як зазначається, ратифікація цих змін і доповнень відкриє для України можливість глибшої правової та інфраструктурної інтеграції в галузі енергетики, яка є однією з чотирьох сфер, що нині визначені пріоритетними у зближенні нашої України з ЄС. Окрім енергетики, це також цифровий ринок, митна співпраця, юстиція, свобода та безпека.

"Згідно з документом, Україна зобов’язується проводити консультації з Європейською комісією щодо сумісності з положеннями acquis ЄС (права ЄС) будь-якої законодавчої пропозиції у сфері енергетики. Окрім цього, Україна утримується від введення в дію актів до того, як Європейська комісія завершить оцінювання сумісності законопроекту з відповідними положеннями acquis ЄС та у випадку, якщо ЄК дійшла висновку, що законопроект не відповідає вимогам ЄС. Зміни і доповнення додатка передбачають не лише зобов`язання України в сфері енергетики, а й зобов’язання сторони ЄС", - сказано в заяві.

Читайте також
ЄС визнав прагнення України інтегруватися в європейський енергоринок

На думку віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, оновлення енергетичного додатка до Угоди буде потужним поштовхом до подальшого реформування енергетичного ринку України і його входження в єдиний енергоринок Євросоюзу. 

"Це потужний запобіжник від рішень, які б шкодили інтересам держави і громадян. Бо це і про прозоре тарифоутворення, і про кращу якість послуг для кожного громадянина. Простими словами, ми зобов’язуємося не ухвалювати нічого, що суперечитиме правилам і процедурам ЄС. Це і є реальна євроінтеграція, яку відчують і бізнес, і люди", – додала віце-прем’єр-міністр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?