Вступ до ЄС підтримують 57% українців, до НАТО – майже половина

Четвер, 16 травня 2019, 12:54

На референдумі за вступ України до НАТО проголосували б 48,9% українців, а за вступ до ЄС - 57%, свідчать результати спільного соцопитування центру "Соціальний моніторинг", Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка та Соціологічної групи "Рейтинг".

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Читайте також
Майже половина українців підтримує вступ до ЄС, за НАТО – 44,2%

Так, згідно з результатами соцдослідження, оприлюдненими в четвер, якби відбувся референдум про вступ України до Євросоюзу чи відновлення прагматичних відносин із Росією та іншими країнами СНД, 57% проголосували б за вступ України до ЄС, 19,3% - за відновлення відносин із Росією та іншими країнами СНД, 13,6% - не брали б участі в референдумі, 10,1% не змогли відповісти.

Якби відбувся референдум про вступ України до НАТО або закріплення позаблокового статусу, то 48,9% проголосували б за приєднання до НАТО, 23,2% - за позаблоковий статус, 16% - не брали б участі в референдумі, а 11,8% не змогли відповісти.

Читайте також
57% українців підтримують вступ в ЄС, 44% - за приєднання до НАТО – опитування

Крім того, 43,1% респондентів вважають, що надалі шляхом розвитку України є європейська інтеграція і всебічне зближення з ЄС, 12,3% - відновлення і розширення економічних і культурних зв'язків із Росією, 37,8% - розробка та впровадження програм економічного й культурного розвитку України, орієнтовані на використання внутрішніх можливостей і ресурсів, а 6,8% не змогли відповісти.

Дослідження проводилося з 30 квітня по 10 травня у 24 областях України та Києві.

Загалом було опитано 3 тисячі респондентів. Стандартна похибка вибірки не перевищує 1,83%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua