Європол ліквідував мережу кіберзлочинців, які вкрали $100 млн

Четвер, 16 травня 2019, 16:36

Європол заявив про ліквідацію злочинної мережі кіберзлочинців, які використовували шкідливе програмне забезпечення GozNym і вкрали близько $100 мільйонів у більш ніж 41 000 осіб і компаній.

Про це "Європейській правді" повідомили у прес-службі Європолу.

За даними правоохоронців, злочинці заражали комп'ютери своїх жертв вірусом GozNym, який дозволяв їм отримати доступ до банківських рахунків.

У ході міжнародної операції слідчі дії проводилися в Болгарії, Грузії, Молдові та Україні. У Грузії, Молдові, Україні та США розпочато кримінальне переслідування.

Десятьом учасникам злочинної групи вже пред'явили звинувачення в США. Членів GozNym звинувачують, зокрема, в крадіжці коштів з банківських рахунків і відмиванні грошових коштів.

Лідеру мережі кіберзлочинців загрожує суд у Грузії, ще одного члена групи екстрадували в США з Болгарії, іншому підозрюваному загрожує удовий процес в Молдові. Ще двоє підозрюваних мають постати перед судом у Німеччині за відмивання грошей.

Крім того, п'ятеро росіян, які брали участь в кіберзлочини, залишаються на свободі і їх розшукують. Серед них - розробник GozNym.

Послуги хостингу кримінальній мережі GozNym надавалися адміністратором мережі "Avalanche", яка надала послуги більш ніж 200 кіберзлочинцям, і обслуговувала більше двадцяти різних кампаній, включаючи GozNym.

Адміністратор мережі жив у Полтаві, його квартиру обшукали в листопаді 2016 року під час операції під керівництвом Німеччини з метою вилучення серверів мережі та іншої інфраструктури. Підозрюваний був затриманий і перебуває під слідством.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".