Прем’єр Польщі готує позов проти Wyborcza через статтю про його "земельні операції"

Понеділок, 20 травня 2019, 12:21

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький з дружиною готують позов проти газети Wyborcza через розслідування придбання Моравецьким у 2002 році земельної ділянки за суму, в 5 разів нижчу ринкової вартості.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Money.pl.

"Преса має право висвітлювати життя публічних осіб, але у неї є обов’язок робити це ретельно. Gazeta Wyborcza цей обов’язок не виконує. Оскільки текст редактора Гарлуковича порушує репутацію прем’єра і його дружини, вони вирішили передати справу до суду з вимого спростування брехні і маніпуляції" - повідомили в прес-службі уряду Польщі.

Gazeta Wyborcza у понеділок оприлюднила розслідування, в якому стверджує, що чинний прем’єр у 2002 році як член правління банку BZ WBK викупив у церкви земельну ділянку в районі Вроцлава за ціною, значно нижчою за ринкову. Газета вказала, що ділянки немає у майнових деклараціях Моравецького, а його пояснення щодо цього неточні.

При цьому газета посилалася на свідчення самого Моравецького в 2006 році, під час яких він зізнався, що про можливість придбати нерухомість у церкви дізнався від кардинала Генрика Гульбиновича.

В уряді стверджують, що у відповідь на інформаційний запит Wyborcza пояснили, що такою була ціна земельних ділянок у районі, де чинний прем’єр придбав свою. Крім того, в уряді наголосили на необхідності враховувати стан ділянки і кошти, які необхідно було в неї вкласти для приведення в належний стан. Попри це газета повідомила, що Моравецький заплатив за ділянку вартістю 4 млн злотих у п’ять разів менше. На сьогоднішній день видання оцінило землю у 70 млн злотих.

Варто зазначити, що Wyborcza відкидає звинувачення у брехні і маніпуляціях і стверджує, що може надати копії документів, які підтверджують наведені в розслідуванні факти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua