Угорщина призупиняє запуск адміністративних судів, які критикував ЄС

Четвер, 30 травня 2019, 14:16

Угорщина призупинить запуск нової системи адміністративних судів на невизначений термін, щоб вирішити суперечку з ЄС про незалежність суддів.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на 444.hu.

Глава апарату прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш заявив, що законопроект про призупинення буде поданий до парламенту в четвер.

"Уряд ініціює безстрокове припинення запуску системи адміністративних судів. Ми вважаємо, що закон відповідає європейським стандартам і вимогам верховенства закону. Однак адміністративна судова система виявилася втягнутою в дебати в Європі, які невиправдано поставили під сумнів незалежність судової системи", - сказав Гуйяш.

В кінці минулого року Угорщина прийняла закон про створення судів під безпосереднім контролем міністра юстиції. Суди повинні були розглядати державні справи, такі як оподаткування і вибори.

В Євросоюзі заявили, що створення таких судів загрожує демократії і верховенству закону і дозволить політичне втручання в судові справи.

Рішення уряду Угорщини стало несподіваним, оскільки підготовка до створення судів вже почалася: до початку травня були затверджені 162 судді, які з 1 січня 2020 року продовжили б свою роботу в адміністративних судах.

Глава Адміністративного суду повинен мав бути обраний до 15 червня за пропозицією президента Угорщини. Тепер же уряд попросив главу держави не висувати кандидатуру голови суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua