Сирія каже, що не хоче воювати з Туреччиною

Вівторок, 18 червня 2019, 10:06

Сирія не хоче бачити боїв із Туреччиною, заявив її міністр закордонних справ у вівторок, після того як Туреччина сказала, що один з її постів у сирійському регіоні Ідліб атакували з району, який контролюють сирійські урядові сили.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

"Ми сподіваємося, що наші військові і турецькі військові не воюватимуть. Це наша принципова позиція", - заявив журналістам у Пекіні міністр закордонних справ Сирії Валід аль-Муалем.

"Ми боремося з терористами, особливо в Ідлібі, що є сирійською територією, частиною нашої країни", - сказав Муалем.

Домінуючою силою в регіоні Ідліб є організація Тахрір аль-Шам, остання інкарнація колишнього Фронту Нусра, що належав до Аль-Каїди до 2016 року. Деякі інші угруповання, зокрема ті, що мають турецьку підтримку, також зберігають присутність.

"Зараз стоїть питання, що Туреччина хоче зробити в Сирії. Туреччина займає частину сирійської землі і має військову присутність у деяких районах Сирії", - додав Муалем.

"Вони захищають Фронт Нусра? Чи захищають вони певні терористичні сили, зокрема Східно-Туркестанський ісламський рух?" - сказав він, посилаючись на екстремістську групу, яку Китай звинувачує в нападах у Сіньцзяні та операціях в інших місцях.

"Це питання потрібно ставити до Туреччини. Які їхні фактичні цілі? Ми боремося з цими терористичними групами та організаціями. Весь світ вважає тих людей, з якими ми воюємо, терористами", - сказав Муалем.

Росія, яка підтримує президента Сирії Башара Асада в громадянській війні в його країні, і Туреччина, яка довгий час підтримувала повстанців, минулого року домовилися про зони деескалації в регіоні.

З квітня сирійські урядові сили та їхній союзник Росія активізували обстріли і бомбардування району, вбиваючи десятки мирних людей.

Уряд і його російські союзники говорять, що ця акція є відповіддю на порушення угоди повстанцями, зокрема вони нарікають на нібито присутність бойовиків у демілітаризованій зоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.