Волкер назвав Росію головною перешкодою у виконанні Мінських угод

Середа, 19 червня 2019, 09:13

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер назвав Росію головною перешкодою на шляху реалізації Мінських домовленостей.

Про це він заявив на слуханнях у Сенаті США, повідомляє "Європейська правда".

"Росія залишається головною перешкодою на шляху виконання Мінських угод. Україна ж зробила все можливе для виконання домовленостей" - сказав він.

Зокрема, він згадав про ухвалений українською стороною закон амністію для осіб, які вчинили злочини в рамках конфлікту, а також  законодавство, яке передбачало б так званий "особливий статус".

"На жаль, Росія, схоже, зробила усвідомлений вибір на користь збереження статусу кво. Росія продовжує підтримувати свої маріонеткові режими, так звані "народні республіки" Донецька і Луганська, яким немає місця ні за Мінськими угодами, ні за конституційним ладом України" - зазначив Волкер.

За його словами, нещодавнє вкрай провокаційне рішення Росії щодо роздачі російського громадянства українцям на Донбасі створило ще одну серйозну перешкоду для виконання Мінських угод і реінтеграції територій, контрольованих Росією.

"Росія багато що повинна зробити, щоб зупинити свою триваючу агресію проти України, щоб ми мали змогу перейти до інших аспектів повного виконання Мінська" - наголосив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.