Путін назвав лібералізм "застарілим", Туск жорстко відповів

П'ятниця, 28 червня 2019, 10:55

Президент Європейської Ради Дональд Туск у п'ятницю присоромив Владіміра Путіна незвично різко, заявивши, що він "категорично не згоден" зі словами глави РФ, який назвав лібералізм "застарілим".

Про це, як повідомляє "Європейська правда", пише Euractiv.

У інтерв'ю Financial Times кремлівський лідер сказав, що "ліберальна ідея" зараз "конфліктує" з тим, чого хочуть люди в усьому світі.

"(Ліберали) не можуть просто диктувати нікому нічого, як вони намагалися зробити протягом останніх десятиліть", - сказав він, оскільки популістські рухи отримують підтримку в Європі та США.

Путін розкритикував рішення німецького канцлера Ангели Меркель дозволити понад мільйон біженців у Німеччині як "кардинальну помилку" і похвалив президента США Дональда Трампа за його зусилля, спрямовані на зупинення потоку мігрантів з Мексики.

Читайте також
Путін відповів на "недружню" заяву глави МЗС Іспанії

"Ця ліберальна ідея передбачає, що нічого не потрібно робити. Що мігранти можуть вбивати, грабувати і ґвалтувати безкарно, тому що їхні права як мігрантів повинні бути захищені", - сказав він.

"Ліберальна ідея застаріла. Вона вступила в конфлікт з інтересами переважної більшості населення".

Туск, перебуваючи в Осаці на саміті G20, прокоментував: "Я повинен сказати, що я категорично не згоден з головним аргументом, що лібералізм є застарілим", - сказав президент Європейської ради.

"Той, хто стверджує, що ліберальна демократія є застарілою, також стверджує, що свободи застарілі, верховенство права застаріле і права людини застарілі", - додав він.

Це є "найважливішими і трепетними цінностями" для європейців, сказав Туск.

"Я вважаю, що справді застарілими є авторитаризм, культ особистості, панування олігархів, навіть якщо іноді вони здаються ефективними", - сказав Туск.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua