У Празі десятки тисяч людей вийшли на антиурядовий протест

Вівторок, 4 червня 2019, 19:55

На Вацлавській площі Праги почалася демонстрація з вимогами відставки міністра юстиції Марії Бенешової, прем'єр-міністра Андрея Бабіша, а також забезпечення незалежності судової влади.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Idnes.

На місці присутні десятки співробітників поліції. За інформацією організаторів, протестувати вийшли 120 тисяч людей. Згідно з задумом, протест буде найбільшою демонстрацією з 1989 року. ЗМІ зазначають, що на акції очікується близько 100 тис. осіб.

Демонстрації за відставку Бенешової проводяться щотижня з кінця квітня. Поштовхом до нинішніх акцій, перша з яких відбулася 29 квітня, стала відставка міністра юстиції Яна Кнежинека (ANO) і обрання його наступниці Бенешової, яка була радником президента Мілоша Земана з юридичних питань.

Приводом для демонстрацій, зокрема, став намір Бенешової провести реформу прокуратури та скасувати посаду генерального прокурора. Саме генпрокурор має ухвалити рішення про передачу до суду кримінальної справи щодо Бабіша, який потенційно може постати перед судом за шахрайство з коштами ЄС.

Два тижні тому, за словами організаторів, на Вацлавській площі зійшлися 50 тисяч людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua