Грибаускайте серйозно розглядають на пост президента Європейської ради - Кубілюс

Четвер, 6 червня 2019, 18:05

Кандидатуру колишнього президента Литви Далі Грибаускайте серйозно розглядають на пост президента Європейської ради.

Про це заявив обраний в Європарламент експрем'єр Литви Андрюс Кубілюс, передає "Європейська правда" з посиланням на Delfi.

"Я думаю, що ще рано щось говорити конкретно. В перші дні в ЄП ми чуємо, що проходять інтенсивні дискусії між основними партіями - Європейською народною, до якої ми належимо, соціалістами, лібералами і зеленими - про всі пакети", - сказав Кубілюс.

Читайте також
"Важке кохання з Україною": як змінить політику Литви щодо Росії наступник Далі Грибаускайте

За його словами, зараз тривають переговори про пост глави Єврокомісії, на цей пост Європейська народна партія висуває Манфреда Вебера.

"Зараз ще така стадія, коли кожна група партій пропонує своїх кандидатів. До середини липня ця проблема повинна бути вирішена, повинні знайти рішення, в першу чергу з питання голови ЄК", - сказав Кубілюс.

"Поки ходить багато чуток. Насамперед тому, що групи партій намагаються демонструвати і доводити свою силу", - зауважив він.

За даними видання Rzeczpospolita, Вишеградська четвірка - Польща, Угорщина, Чехія і Словаччина - повідомила президентові Європейської ради Дональду Туску, що кандидатуру Далі Грибаускайте не підтримує.

Кубілюс розцінює цю інформацію як факт, який підтверджує, що Грибаускайте всерйоз розглядають як кандидата на пост Європейської ради.

"З цієї публікації можна зрозуміти, що країни Вишеградської групи відповіли на запитання, поставлене Дональдом Туском про кандидатуру Грибаускайте. Перша відповідь, що вони, не схвалюють, вони підтримують Мароша Шефчовича. Але зазвичай на цей пост пропонують колишнього главу будь-якої країни. Марош Шефчович країну не очолював, він є кандидатом на голову ЄК, можливо його кандидатуру запропонували і на пост глави Європейської ради, може бути, так хочуть зміцнити його позицію в переговорах за пост глави ЄК", - вважає Кубілюс.

Непартійність може бути козирем Грибаускайте, каже він. "Треба пам'ятати, що є ряд факторів, які намагаються враховувати при призначенні: якщо один пост отримує колишній глава великої країни, в даному випадку, наприклад, Вебер стане главою ЄК, тоді другий значущий пост віддають комусь із невеликих країн. Литва відповідає цій вимозі", - пояснив політик.

Також, зазначає він, якщо один пост дістається представнику "старої" Європи, то якийсь із постів повинні дати представнику "нової" Європи, так Дональд Туск зайняв пост голови Європейської ради.

Він звернув увагу і на те, що 70 політичних лідерів підписали відомий лист про те, що один з керівних постів повинні надати жінці.

"Уже протягом тривалого часу на керівних постах в ЄС не було жінок. Тут у Грибаускайте є перевага", - сказав Кубілюс.

На нинішньому етапі переговорів про розподіл топпосад ЄС заяви Польщі або інших країн не можуть мати значення для останнього вердикту, додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?