Польща і Литва: 2025-2027 роки - "вікно" для вступу України до ЄС

Субота, 8 червня 2019, 17:06

На X сесії Міжпарламентської асамблеї Україна-Польща-Литва, яка завершилася 8 червня в Києві, сторони підписали підсумковий документ, який містить домовленість щодо стратегії 2025 і 2027 років як періоду для можливого вступу України до ЄС.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на прес-службу апарату Верховної ради.

"Ми визначили, що, власне, цей період - 2025 і 2027 - це період великих шансів України на шляху в ЄС", - сказав спікер ВР Андрій Парубій.

Читайте також
Міжпарламентська асамблея Україна-Польща-Литва створила новий комітет

"Це вікно можливостей для України для вступу в ЄС", - підкреслив він, зазначивши, що необхідно починати підготовку до цього вже зараз на основі стратегії ЄС, з урахуванням ініціативи Сейму Литви "Україна-2027".

"У 2027 році, коли Литва буде вдруге головувати в ЄС, питання України буде головним питанням нашого порядку денного", - запевнив литовський депутат Андрес Кубіюс і висловив сподівання, що тоді Україна вже стане членом ЄС.

Читайте також
Офіцери "ЛитПолУкрбриг" проводять навчання за стандартами НАТО

Польща і Литва - "це реальні партнери, які будуть намагатися допомогти Україні відкрити ці двері" і мотивувати до цього інші країни, зазначив Кубіюс.

Він також додав: "Якщо ми не використаємо ці можливості, то наступне "вікно" відкриється 2041 року, коли Литва буде головувати в ЄС, а Польща буде головувати лише у 2039 році".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.