Німеччина закликає ЄС до швидкої реакції через арешт в Італії капітана Sea-Watch 3

Понеділок, 1 липня 2019, 16:56

Європейський союз повинен швидко відреагувати на арешт італійською владою капітана судна Sea-Watch 3 німецької неурядової організації, що займається порятунком мігрантів в Середземному морі.

Як повідомляє "Європейська правда, про це заявив міністр розвитку Німеччини Герд Мюллер в коментарі Passauer Neue Presse.

"Капітан Sea-Watch 3 діяла в умовах надзвичайної ситуації, і з цієї причини я очікую, що Брюссель надішле чіткий сигнал з вимогою її негайного звільнення", - сказав Мюллер.

 
Карола Ракете

Капітан Карола Ракете порушила заборону італійської влади заходити в порт Лампедузи біля лівійського узбережжя в суботу, зіткнувшись з судном італійської митниці.

31-річному капітану пред'явлено звинувачення в сприянні нелегальній імміграції, порушенні морського права і опорі державним органам.

Ракете загрожує великий штраф або навіть в'язниця за те, що вона доставила 40 мігрантів, врятованих на морі, в італійський порт. Повідомлялося, що вона прямувала на борту поліцейського судна на Сицилію, щоб виступити в суді в понеділок.

Німецька група Sea-Watch, якій належить судно, може бути оштрафована на 20 000 євро відповідно до нового італійського закону.

Мюллер закликав ЄС прийняти рішення про нові правила порятунку на морі. Він зазначив, що блок призупинив операцію "Софія", місію по боротьбі з контрабандою людей через Середземне море, на початку цього року на тлі розбіжностей між державами-членами.

Він охарактеризував ситуацію як "нестерпну" на тлі того, що тільки цього року в Середземному морі потонули майже 600 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Тримор'я стає ближчим: що допоможе Україні в центральноєвропейській ініціативі

Україна отримує важливий шанс наблизитись до ініціативи Тримор'я, зі статусом спостерігача чи навіть повноцінним членством.

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".