Торгівля між Україною та ЄС: профіцит в 4 млрд євро у 2018 році

Понеділок, 8 липня 2019, 13:07

Україна була 23-м найбільшим партнером ЄС з імпорту (1% від загального обсягу імпорту поза межами ЄС) і 20-м за величиною з експорту (1% від загального обсягу експорту поза межами ЄС) в 2018 році.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на дані Eurostat.

У період з 2008 по 2018 рік у ЄС був позитивний торговий баланс з Україною. Цей профіцит був найвищим у 2013 році, коли він досяг 10 млрд євро, а найнижчим у 2015 році, скоротившись до 1 млрд євро.

 

 У 2018 році профіцит склав 4 мільярди євро.

В експорті ЄС в Україну переважали "машини і транспортні засоби", "інші промислові товари" і "хімікати", які разом складали 78% європейського експорту в Україну.

В імпорті ЄС з України переважали "інші промислові товари", "сировина" і "продукти харчування і напої", на які припадає 79% товарів.

Ліки були найбільш експортованим продуктом ЄС в Україну, тоді як найбільш імпортованим продуктом з України була кукурудза.

Серед держав-членів Італія була найбільшим імпортером товарів з України (3 млрд євро). Найбільшим експортером в Україну в 2018 році була Німеччина (5 млрд євро).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".

Німеччина штовхає до війни та руйнує своє майбутнє в Україні. Це має зупинитися

Німеччина дедалі більше стає пособником агресора у сприйнятті українців. Йдеться про наслідки, що збережуться на десятиріччя.