Пристайко: за пів року необхідно кардинально просунутися у вирішенні конфлікту на Донбасі

Четвер, 29 серпня 2019, 19:26

Новий міністр закордонних справ Вадим Пристайко поставить завдання дипломатичному корпусу протягом пів року значно просунутися у вирішенні конфлікту на Донбасі.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав у своєму виступі в Раді перед голосуванням за його призначення.

"Ми не можемо і не будемо вести нескінченні переговори в різних форматах. Я ціную всю ту роботу, яка була проведена до мене, вірю, що завдяки впертості, обережності, іноді хитрощі наших попередників і безумовно підтримки наших партнерів нам вдалося запобігти війні з Росією", - сказав він.

Читайте також
Рада призначила Вадима Пристайка міністром закордонних справ України

Пристайко зазначив, що якщо мирний процес просуватиметься, то Україна буде думати над наступними кроками.

"Тепер наступний етап, президент запропонував низку компромісних кроків, в першу чергу, спрямованих на відновлення зв'язків з нашим власним народом, який виявився за лінією дотику. Ціною значних зусиль був перезапущений процес обміну полоненими, відновлюється сполучення у Станиці Луганській, відновлюємо інфраструктуру і забезпечуємо соціальні виплати, ведеться робота зі створення системи ефективного інформаційного опору. Хочу вірити, що ці кроки за підтримки міжнародного співтовариства дадуть можливість відкрити нову сторінку мирного процесу", - сказав він.

"Зараз не так важливо, як ми це будемо робити: чи шляхом залучення миротворчих місій або шляхом виконання "Мінська". Критично важливо інше - у нас на це півроку. Я націлюю дипломатичну службу на цей піврічний термін", - підкреслив Пристайко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.