Секс-скандал у Польщі: СБУ могла шпигувати за VIP-клієнтами борделів

Понеділок, 23 вересня 2019, 18:54

Служба безпеки України могла ще з 2007 року збирати інформацію про високопоставлених польських клієнтів борделів у Підкарпатському воєводстві, якими володіли двоє українців.

Як передає "Європейська правда", про це написала польська газета Rzeczpospolita.

Брати Євген та Олексій Р. з України протягом 16 років тримали у Підкарпатському воєводстві мережу борделів під прикриттям ресторанів, готелів і  залишалися безкарними. Їх затримали лише в 2016 році і засудили у 2018 році.

Досі існували лише припущення, що забезпечувало їм недоторканність. За даними видання, може йтися про тисячі записів, які компрометують впливових поляків і які були вивезені в Україну.

Інформація про записи з'явилася у листопаді 2011 року, коли адвокат Євгена та Олексія Р. подав до польської прокуратури повідомлення про "шпигунство проти Польщі". Брати стверджували, що починаючи з 2007 року СБУ шукала інформації про клієнтів їхнього ескорт-агентства. Українські служби начебто цікавилися "політиками і бізнесменами", шукали матеріали у вигляді CD-дисків і флеш-накопичувачів.

Читайте також
У Польщі колишнього урядовця посадили на 3 роки за шпигунство на користь РФ

"Вони (тобто СБУ. – Ред.) запитували, яку діяльність ми ведемо, скільки у нас клубів, кого наймаємо, які у нас ділові і політичні зв'язки. Питали, які різні політики і бізнесмени бувають у наших закладах", – йдеться у свідченнях Євгена Р.

На сьогодні у польській прокуратурі заперечують інформацію про записи, стверджуючи, що їх не знайшли при обшуках, значить, жодних записів і не було.  Однак, як зазначається, обшуки в закладах українців проводилися в 2016 році після їх затримання – до цього часу записи могли вивезти в Україну.

Видання зазначає, що може йтися про майже 4 тисячі записів, що стосуються, зокрема, політиків, заступника міністра оборони, архієпископа і глави місцевого управління поліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua