Парламент Литви розглядає шведський варіант регулювання проституції

Понеділок, 11 листопада 2019, 10:06

Парламент Литви розглядає шведський варіант регулювання проституції, відповідно до якого карати будуть клієнтів повій, а самих їх від відповідальності звільнять.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Delfi.

Поправки минулого тижня представила депутат Довіле Шакалене, сказавши, що лише ця модель сприяє зменшенню масштабів проституції і торгівлі людьми.

"Є три моделі юридичного регулювання: легалізація, покарання для обох сторін і покарання тільки покупця послуги. Лише в разі третього варіанту масштаби проституції зменшуються", - сказала депутат.

Депутати схвалили поправки, зараз вони передані на розгляд до Комітету з права й правопорядку і Комітету з прав людини. На пленарних засідання його розглядатимуть навесні.

Чеські "пірати" пропонують легалізувати проституцію

Ініціатор поправок пропонує доповнити КК Литви твердженням, що покупка сексуальних послуг - це злочин. За такий злочин загрожує штраф або арешт. З Кодексу про адміністративні правопорушення пропонують викреслити чинну статтю про проституцію.

Зараз як повії, так і їхнім клієнтам загрожує штраф в розмірі 90-140 євро, при повторному порушенні - 140-300 євро. Ініціатори поправок відзначають, що штрафи не відлякують від такої діяльності, а тільки ускладнюють повіям можливість відмовитися від такої діяльності.

За даними Департаменту поліції, за 2015-2019 роки за проституцію були покарані 799 осіб, з них 543 - неодноразово. За покупку послуги повії карали 104 осіб, за повторне таке порушення - 11.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.