Київ хоче зібрати омбудсменів ЄС, ООН і РЄ для оцінки ситуації в Криму й на Донбасі

Вівторок, 26 листопада 2019, 18:04

З метою оцінки ситуації в Криму та на Донбасі Київ пропонує зібрати трьох омбудсменів із захисту прав людини з Ради Європи, Європейської комісії та Організації Об'єднаних Націй.

Про це заявив представник України при ЄС Микола Точицький у вівторок у Європейському парламенті, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У нашій місії (місії України при ЄС) є пропозиція провести зустріч трьох омбудсменів з прав людини - із Європейської комісії, з ООН і Ради Європи - нехай вони обговорять разом із нами та подивляться, які інструменти можна використовувати навіть не побувавши у Криму, на Донбасі. Вони мають право підготувати доповідь. Вони мають знати, скільки людей вже перебуває у в'язниці тощо", - сказав Точицький.

Читайте також
Раду Європи закликали не допустити участи пропагандистів РФ у форумі за демократію

Він звернув увагу, що останнім комісаром із захисту прав людини Ради Європи, який відвідував Крим, був Нільс Мужніекс, який обіймав цю посаду з 2012 до 2018 року. Нині цю посаду обіймає Дуня Міятович.

"Комісар з прав людини не має потреби в жодному дозволі від держави-члена, щоб поїхати та подивитися на ситуацію. Єдиним комісаром, який це зробив у 2014 році, був Мужніекс. Нині у нас новий комісар, яка може, не питаючи дозволу, просто задекларувати намір відвідати Крим через територію України та Донбас, і виконати покладений на неї мандат", - додав Точицький.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua