Суд у Хорватії дозволив одностатевим парам всиновлювати дітей

П'ятниця, 20 грудня 2019, 17:08

Після тривалих юридичних баталій хорватський суд заявив, що одностатева пара має право стати прийомними батьками – ЛГБТ-спільнота країни називає це рішення історичним.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Balkan Insight.

Адміністративний суд Загреба ухвалив, що одностатева пара, Іво Сегота і Младен Козич, мають право стати прийомними батьками.

Rainbow Family Association, яка об’єднує ЛГБТ-пари і людей, які мають або хочуть мати дітей, привітала це рішення. "Це перший випадок, коли суд в Республіці Хорватія підтримав міжнародне прецедентне право та ухвали Європейського суду з прав людини, згідно з якими одностатеві пари повинні юридично розглядатися як гетеросексуальні пари", - йдеться в заяві асоціації.

Постанова суду зобов'язує Міністерство демографії, сім'ї та соціальної політики, яке спочатку відмовило чоловікам у проханні стати прийомними батьками, протягом 60 днів прийняти нове, недискримінаційне рішення у їх справі.

У грудні 2017 року Центр соціального забезпечення поінформував їх про відсутність правових умов для початку процедури видачі дозволу на всиновлення, оскільки вони знаходяться у "довічному партнерстві" - така юридична термінологія використовується для одностатевих шлюбів в Хорватії.

У грудні минулого року хорватський парламент прийняв новий закон про прийомні сім'ї, який набув чинності на початку цього року і виключає одностатеві пари в якості можливих прийомних батьків. Це рішення оскаржили у Конституційному суді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тяжкі часи для Орбана: чому нова перемога угорської влади більш не є гарантованою

Команді Віктора Орбана доведеться пройти найважче політичне випробування за останні 12 років свого безперервного правління.

Інша енергетика: як Україні стати експортером водню до ЄС

Чи зможе Україна стала гравцем та партнером ЄС на ринку зеленого водню? Це реально, але час на впровадження необхідних реформ швидко спливає.

Пробудження дракона: чому Уельс заговорив про незалежність від Британії

Вихід Британії зі складу ЄС дав "друге дихання" національним рухам Сполученого Королівства. Досі у цьому контексті дуже рідко згадували валлійців - як виявилося, дарма.