Іран не виходить з "ядерної угоди", попри свої плани наростити збагачення урану

Вівторок, 7 січня 2020, 17:19

Ісламська республіка Іран залишиться учасником багатосторонньої "ядерної домовленості" і вважає, що нині досягнутий "розумний баланс" зобов’язань сторін за нею.

Роз’яснення МЗС Ірану  цього приводу публікує іранська державна агенція IRNA, повідомлення якої є в розпорядженні "Європейської правди".

"Те, що Іран зменшує свої зобов’язання за ядерною угодою, не означає, що ми виходимо з неї", - йдеться у роз’ясненні.

Як повідомлялося, у неділю Іран оголосив, що в односторонньому порядку знімає з себе усі обмеження щодо кількості та рівня збагачення урану, які були накладені так званою "ядерною угодою" між США, ЄС, Францією, Німеччиною та Іраном, що була підписана 2015 році. Однак інші зобов’язання, як-то співпраця з МАГАТЕ, зберігаються.

Як пояснив заступник міністра закордонних справ Аббас Арагчі, Тегеран вважає що тепер досягнутий "розумний баланс", що був порушений після виходу США з угоди у 2018 році, тому тепер Іран готовий виконувати залишок своїх зобов’язань.

Аббас Арагчі також наголосив, що вважає неприпустимим поновлення європейських санкцій проти Ірану, як це було передбачено початковою угодою, у відповідь на його рішення щодо збагачення ядерного палива. "Якщо вони (європейці) це зроблять або встановлять такі умови, це означатиме початок кінця "ядерної угоди", наводить IRNA позицію іранського МЗС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?