У Фінляндії хочуть, аби ЄС створив власну операційну систему і браузер

Середа, 26 лютого 2020, 19:03

Міністр фінансів Фінляндії Катрі Кулмуні хоче, щоб ЄС розробив власну комп'ютерну операційну систему і інтернет-браузер, щоб зменшити залежність блоку від технологічних гігантів.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство АР.

Виступаючи в середу, Кулмуні сказала, що розроблена ЄС операційна система "зробить наш континент менш уразливим і ... зменшить залежність від декількох компаній".

Читайте також
Настанови ЄС дозволяють країнам забороняти ризикованих постачальників 5G, типу Huawei

У Фінляндії знаходиться виробник телекомунікаційного устаткування Nokia Corp, один з трьох найбільших світових розробників мереж 5G.

"Ворожий вплив, пов'язаний з управлінням комп'ютерними мережами і даними, є найбільшим ризиком для безпеки, з яким ми зіткнемося в майбутньому", - сказав Кулмуні, не називаючи жодної компанії. Вона додала, що США і китайські конкуренти попереду ЄС.

Кулмуні підкреслила, що Європа повинна стати самодостатньою в кібер-сфері та бути "першопрохідцем" в інформаційних технологіях, в тому числі в розробці штучного інтелекту і мобільних мереж нового покоління 5G.

"На практиці бути самодостатнім в кібер-світі означає, наприклад, створення європейської операційної системи і веб-браузера. ЄС також може виступати в якості емітента цифрових сертифікатів", - сказала Кулмуні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Німецькі несподіванки: чим завершилися головні вибори року

У Німеччині ще рахують голоси, але коаліціада вже почалася. Хто став переможцем гонки і хто отримає "золоту акцію" у формуванні коаліції?

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.