Пристайко: Україна буде учасницею місії НАТО в Афганістані, доки потрібно

Понеділок, 2 березня 2020, 08:58

Після підписання мирної угоди між США і "Талібаном" глава МЗС України Вадим Пристайко заявив, що Україна продовжить брати участь в операції НАТО "Рішуча підтримка" в Афганістані, поки в цьому є необхідність.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Пристайко зазначив, що в Україні вітають домовленості, досягнуті в Афганістані. За його словами, після багатьох років війни шлях до афганського примирення відкрито.

Читайте також
США і "Талібан" підписали історичну угоду, щоб закінчити війну в Афганістані

Водночас міністр підкреслив, що українські військові, залучені в місії НАТО "Рішуча підтримка", перебуватимуть в країні, доки це потрібно.

"Україна є надійним партнером Сполучених Штатів та НАТО та продовжуватиме робити свій внесок у відновлення миру і стабільності в Афганістані через участь в операції НАТО "Рішуча підтримка", допоки буде потреба в допомозі афганському народові", - написав міністр у своєму Twitter.

Нагадаємо, Сполучені Штати у суботу підписали мирну угоду з "Талібаном", метою якої є припинити вісімнадцятирічне кровопролиття в Афганістані та повністю вивести американські війська з країни.

Відповідно до угоди, США у наступні 3-4 місяці скоротять свої сили від 13 тисяч до 8 600 осіб, а решта військ вийдуть з країни за 14 місяців. Також своїй війська повинні вивести союзники США по НАТО.

10 українських військових  виконують завдання у складі місії НАТО "Рішуча підтримка" Афганістані.

Серед їхніх завдань - ведення інженерної розвідки шляхів руху, об’єктів та місцевості, знешкодження вибухонебезпечних предметів, чергування у складі сил зведеного загону швидкого реагування, надання спеціальної підтримки діяльності литовського національного елементу забезпечення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.