В ЄС розкритикували наміри Польщі щодо заочного голосування на виборах президента

Середа, 8 квітня 2020, 09:55

Рішення Польщі в останній момент провести травневі президентські вибори поштою через пандемію коронавірусу викликало заклопотаність ЄС.

Про це заявила єврокомісар з цінностей і прозорості Вєра Юрова, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

"Я дуже уважно стежила за цим процесом. Мене хвилюють вільні і чесні вибори, якість голосування, законність і конституційність такого голосування", - сказала вона.

Сейм Польщі, де керівна партія "Право і справедливість" має більшість голосів у союзі з двома іншими партіями, на цьому тижні підтримав план проведення президентських виборів 10 травня шляхом голосування поштою, щоб обмежити ризики передачі коронавірусу.

Критики звинувачують  ПіС в тому, що вона ставить свої політичні інтереси вище проблем громадської охорони здоров'я.

"Заочне голосування - це величезна зміна, і такий метод використовується вперше, люди до нього не звикли", - сказалаЮрова.

Вона вказала на рекомендації Ради Європи країнам не проводити "фундаментальних змін" у виборчих правилах в рік, що передує виборам.

Читайте також: Всупереч епідемії: чому Польща не хоче переносити президентські вибори

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.