Ольга Стефанішина має стати новим віцепрем’єром з євроінтеграції

Понеділок, 1 червня 2020, 18:58

Парламент має намір призначити нового віцепрем’єра, що замінить на цій посаді Вадима Пристайка.

Цю інформацію "Європейській правді" підтвердили два не пов’язаних одне з одним джерела.

 

Новим керівником європейського та євроатлантичного напрямку, як очікується, стане Ольга Стефанішина, яка з 2017 до вересня 2019 року керувала Урядовим офісом з координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Відставка Пристайка, а також можливе призначення Стефанішиної вже погоджені з керівництвом країни. За словами джерел "Європейської правди" раніше розглядалася можливість того, що ця ротація відбудеться наприкінці літа. Втім, згодом було ухвалене рішення провести її якнайшвидше, щоби активізувати роботу уряду в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

Ближчим часом має відбутися представлення кандидатки членам фракції "Слуга народу". Не виключено, що у разі погодження кандидатури її затвердження відбудеться вже поточного тижня.

Вадим Пристайко, як очікується, у разі відставки очолить одну з українських закордонних дипломатичних місій; за інформацією ЄвроПравди, така перспектива із ним вже погоджена. Як відомо, Пристайко є кар’єрним дипломатом, до призначення в уряд працював послом у Канаді, очолював місію при НАТО, був заступником та першим заступником міністра закордонних справ.

Стефанішина є юристом-міжнародником та фахівцем з європейського права. Після звільнення з Урядового офісу працювала в юридичному бізнесі.

Нагадаємо, робота Урядового офісу з координації європейської та євроатлантичної інтеграції у останні півроку стикнулася з кадровими проблемами. "Європейська правда" рекомендувала уряду якнайшвидше їх вирішити ожививши діяльність цієї структури. Детальніше у публікації "Врятувати асоціацію: чому урядова євроінтеграція потребує другого дихання"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.